< návrat zpět

Berlín - Sportovní hry

Sportovní hry v Berlíně 11. 9. 2015 – 13. 9. 2015

Sportovci CSS Tloskov se poprvé zúčastnili díky podpoře Sdružení Sport z.s. a CSS Tloskov Sportovních her v Berlíně. Letos proběhl již 35. ročník, pořádaný každoročně SCL Sportclub Lebenshilfe Berlin e.V.

Sdružení Sport z.s. zajistilo pro sportovce pitný režim a občerstvení po celou dobu pobytu a CSS poskytlo bezplatně dopravu a doprovodné osoby.

12. 9. 2015 se na krásném atletickém stadionu v Berlíně sešlo okolo 800 sportovců (jiné roky jich prý bylo až 1000). Akce byla zahájena slavnostním nástupem všech sportovců a průvodem okolo stadionu. Mimo nás z Čech si přijeli poměřit síly sportovci ze Slovenska, Polska a Chorvatska.

Sportovalo se v atletických disciplínách – běhu přes překážky 30 m, běhu 50 m a 400 m, vrhu koulí, hodu kriketovým míčkem, hodu na basketbalový koš, kopu na malou branku, skoku do dálky, hodu na cíl, kopu na cíl.

Každý sportovec se mohl zúčastnit disciplín dle svých schopností a možností. Odměnou bylo všem slavnostní vyhodnocení, medaile za splněné disciplíny a diplom za účast.

Počasí se vydařilo, všichni si našli nové kamarády a odcházelo se ze stadionu se silnými zážitky. Večer pro sportovce hostitelé připravili „grilovačku“ a posezení s hudbou, kde si ještě všichni mohli vyměnit své dojmy.

Za Sdružení Sport z.s. Bačíková Hana a Jiroušková Radka