< návrat zpět

NAŠE ÚSPĚCHY

Sdružení Sport je aktivním členem Českého hnutí speciálních olympiád (ČHSO), zajišťuje zapojení ČR do mezinárodních programů.

SPORTOVCI Z TLOSKOVA JSOU JEDNI ZE ZAKLÁDAJÍCÍCH ČLENŮ ČHSO.

Účast na světových soutěžích sportovců CSS Tloskov za podpory Sdružení Sport:

SPORTOVCI JSOU NA MEZINÁRODNÍ TURNAJE NOMINOVÁNI na základě úspěchů z národních turnajů (1. místo ve své kategorii).

Evropská letní speciální olympiáda – Anglie-Glassgow 1990

Jiří Bittner – atletika - vrh koulí, běh 50m - obě 1. místa,

Václav Dolejš - vrh koulí - 2. místo, hod kriketovým míčkem 1. místo

Zúčastnili se Světové letní speciální olympiády v Minneapolis, Minesota USA – (1991) - poprvé v historii účast sportovců z ČR.

Jiří Bittner, Václav Dolejš, František Černovský, Jan Gábriš - volejbal     sportovců - 2. místo

Rakousko (1993)

Emil Oláh, Ludvík Pešta, Jiří Bittner, Václav Dolejš – floorhokej – 1. místo

Monika Jánišová - běžecké lyžování – 2. místo

Miroslav Procházka - běžecké lyžování – 3. místo

Connecticut- USA   (1995) – od tohoto roku se hraje UNIFIED  volejbal, kombinace sportovců s mentálním postižením a bez postižení (partneři)

Václav Dolejš, Jiří Bittner, Jiří Karlík, Emil Oláh -  unified volejbal - 1. místo

Pavel Jirátko – stolní tenis – 1. místo

Toronto – Kanada (1997)

Irena Peštová – běžecké lyžování - 1. místo

Severní Karolína – USA (1999)

Václav Dolejš, Emil Oláh, Jiří Karlík, Hana Čejková (partner) – unified volejbal - 2. místo

Dublin – Irsko (2003)

1. družstvo - Bittner Jiří, Václav Dolejš, Hana Sejková (partner), Hana Čejková (trenér, partner) -  unified volejbal - 4. místo

2. družstvo - Emil Oláh, Jan Gábriš + sportovci z Tuchořic – volejbal sportovců – 4. místo

Tomáš Albrecht  - plavání prsa a znak - 25m - 1. místo

Šanghaj – Čína (2007)

Václav Dolejš - unified volejbal – 3. místo

Atény – Řecko (2011)

Václav Dolejš, J. Bittner, K. Latta – unified volejbal – 3. místo

Michal Pavlíček -  bocce – 2. místo

Pyoeng Chang – Jižní Korea (2013)

Jaromír Koukal – běžecké lyžování – 1. místo štafeta na 1km, 4. místo 1 km, 6. místo 500m

NOMINACE NA EVROPSKÉ HRY BELGIE (ANTVERPY)  -   ZÁŘÍ 2014

Lucie Kvaková -  bocce

Lucie pravidelně trénuje bocce a atletiku. Reprezentuje na Národních hrách. V červenci 2013 vyhrála bocce ve své kategorii na Visegradských hrách v Olomouci a tím se nominovala na Evropské hry do Antverp. Tento úspěch jí dojal až k slzám štěstí a pozvedl sebevědomí, na hry se velice těší, protože v zahraničí ještě nereprezentovala. Poslouchá moderní hudbu, ráda jezdí na výlety. Účastní se kulturního a společenského života v obci.

Karel Latta a partner Jiří Kubásek – unifeid čtyřhra

V listopadu 2013 vyhráli ve své kategorii čtyřhru na Národním turnaji ve Dvoře králové a tím se nominovali na Evropské hry do Antverp.

Jiří Kubásek – je nejen v roli trenéra stolního tenisu a kopané, ale zároveň je partnerem pro oba unified sporty. Svým přístupem, vedením vhodně motivuje sportovce.

Naši olympionici z Řecka a Korey:

Jiří Bittner  -  je dlouholetým reprezentantem ve volejbalu na Světových hrách, v průběhu posledních dvaceti let se zúčastnil čtyř olympiád, každý úspěch byl pro něj radostí, zvýšením sebevědomí a další motivací k tréninkům. Pravidelně se účastní tréninků, aktivně trénuje a hraje přehazovanou, je také aktivním fanouškem všech sportů, sleduje dění v TV. Hrál v kapele Kabrňáci na  flétnu a saxofon, rád jezdí na kole. Účastní se společenského a kulturního života v obci (zábavy, plesy, jarmarky).

Václav Dolejš – je také dlouholetým reprezentantem na Světových hrách, účastnil se většiny Světových olympiád, závodně se věnoval atletice, kopané a běžeckému lyžování. Kromě sportu je jeho velkým koníčkem hudba, hraje na kytaru a zpívá v kapele Kabrňáci,  sportovní  tým uměl podpořit svou hrou na kytaru. Vašek je zaměstnán u soukromého podnikatele v Jablonné nad Vltavou.

Karel Latta  reprezentuje ve volejbale, přehazované, plavání, stolním tenise, běžeckém lyžování a kopané. Je aktivním fanouškem sportu v TV,pracuje  na farmě Favory Benice, bydlí na chráněném bytě v Neveklově.

Michal Pavlíček (stupeň vítězů – 2.místo) -Michal se účastnil Světových her poprvé, v současné době aktivně nesportuje. Poslouchá moderní hudbu, rád jezdí na výlety. Účastní se kulturního a společenského života v obci.

Jaromír Koukal – se účastnil Světových her poprvé, je dlouholetým reprezentantem na Národních hrách v atletice, přehazované a běžeckém lyžování.  Má rád moderní hudbu, zajímá se o zemědělské stroje a různou techniku, pracuje na farmě Skalka a pomáhá při rozvozu jídel.

Trenéři sportů:

atletika, plavání, běžecké lyžování, nordic walking  –  H. Čejková, R. Jiroušková

stolní tenis – H.Bačíková, H. Sejková, J. Kubásek

bocce -  Ji. Vovsíková, R. Jiroušková, H. Svejkovská