< návrat zpět

Zimní SO 2016

25. ZIMNÍ HRY ČHSO

25. Zimní hry Českého hnutí Speciálních olympiád se uskutečnily ve dnech 10. 1. - 15. 1. 2016 v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Soutěžilo se v běžeckých, alpských a snowboardových disciplínách za účasti 147 sportovců z celé republiky. Celkový počet účastníků s trenéry, rozhodčími, dobrovolníky se přiblížil počtu 250. Hry byly slavnostně zahájeny v pondělí 11. 1. ve 13:30 hodin za přítomnosti starosty Malé Úpy.

Šest sportovců z našeho sportovního klubu (Světáci Tloskov) závodilo v běžeckém lyžování na tratích 500m ,1000m a ve štafetě 4x1km. Celkem získali 3 zlaté, 2 stříbrné a 4 bronzové medaile. Štafeta si doběhla pro 3. místo.

Sněhové podmínky byly vcelku příznivé, postupně sněžilo, někdy méně, jindy vydatněji. Program závodů proběhl podle plánu. Naši sportovci se zúčastnili speciálního programu „Zdravý atlet na horách“. Testovala se např. dynamická síla dolních končetin, břišního svalstva, flexibilita páteře, rovnováha na balanční desce atd. Dále proběhlo informativní školení trenérů v tématech Fitness, bezpečné chování v zimním prostředí a ve zdravé výživě.

Naše výprava si ve volném čase zahrála bowling a volejbal. Večery účastníkům olympiády vyplnily diskotéky.

CSS Tloskov podpořilo sportovce poskytnutím dopravy a úhradou nákladů za dopravu. Sdružení Sport finančně přispělo na nákup lyžařských vosků, pronájem bowlingu a malé občerstvení.