< návrat zpět

2014 Speciální olympiáda Brno

11. LETNÍ ČESKÁ SPECIÁLNÍ OLYMPIÁDA

Speciální olympiáda (SO) se konala v Brně ve dnech 30. 6 – 3.  7.  2014.  Zúčastnilo se asi 500 mentálně handicapovaných sportovců z celé republiky. Byla pořádána Českým hnutím speciálních olympiád (ČHSO)a Vysokoškolským sportovním klubem Univerzita Brno.

Olympijský oheň tradičně zapálila Jarmila Kratochvílová spolu se sportovcem speciálních olympiád. Po zahájení sportovcům a dalším zúčastněným zazpívala Lucie Bílá a František Nedvěd mladší.

Z našeho Sportovního klubu Světáci Tloskov reprezentovalo 7 sportovců, 1 partner do unified (smíšených)sportů. Sportovce doprovodily a podpořily trenérky H. Čejková a R. Jiroušková.

Vladímír Žiga a Tomáš Albrecht závodili v plavání (50m prsa). Tomáš získal bronzovou medaili a Vladimír stříbrnou.

Lucie Kvaková, Andrea Gabrielová, Jaroslav Jelínek a Roman Martínek hráli kolektivní bocce a vybojovali zlatou medaili. Lucie a Roman závodili i v kategorii jednotlivců a oba získali stříbrnou medaili.

Sportovec Karel Latta  s partnerem Jiřím Kubáskem ve stolním tenise unified čtyřhru dotáhli do vítězného konce-zlatá medaile. Karel ještě zvítězil ve dvouhře.

Lucie Kvaková , Karel Latta a Jiří Kubásek tuto olympiádu absolvovali v rámci přípravy na Evropské hry do belgických Antverp, kam odletí 9. září 2014. Přejeme jim, aby byli úspěšní jako na SO v Brně.

Všem sportovcům děkujeme za příkladnou reprezentaci a přejeme hodně dalších sportovních úspěchů.

Za SK Světáci Tloskov   H. Čejková a R. Jiroušková

Komentáře rss

Nebyly přidány žádné komentáře.