< návrat zpět

Zimní hry SO 2019

28. Zimní hry Českého hnutí Speciálních olympiád se uskutečnily ve dnech 5. - 11. ledna 2019 v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Her se zúčastnilo 297 závodníků a členů doprovodu. Při zahajovacím ceremoniálu popřál hodně zdaru a radosti z výkonů všem sportovcům hejtman Královehradeckého kraje pan PhDr. Jiří Štěpán Ph.D a starosta obce Ing. Karel English. Ozdobou bylo i vystoupení trubačů z KRNAPU (Krkonošského národního parku). Soutěžilo se v běžeckých, alpských a snowboardových disciplínách.

Šest sportovců z našeho sportovního klubu (Světáci Tloskov) závodilo v běžeckém lyžování na tratích 500m ,1000m, 3000m. Celkem získali 2 zlaté a 4 bronzové medaile.

Zima nám letos ukázala všechny svoje tváře, přívaly sněhu, nárazové větry, mlhy i ideální sněhové podmínky. Naši sportovci se uměli poprat nejen s běžeckou tratí, ale mnohdy i s nevlídností počasí. Všichni účastníci se nechali otestovat v programu Zdravý sportovec – vyšetření očí a nožní klenby. Naše výprava si ve volném čase zahrála 2x bowling. Večery účastníkům olympiády vyplnily diskotéky a trenérům porady.

CSS Tloskov podpořilo sportovce poskytnutím dopravy a úhradou poloviny nákladů za dopravu. Sdružení Sport finančně podpořilo sportovce úhradou druhé poloviny nákladů za dopravu, pronájem bowlingu a malé občerstvení jako „odměnu“ pro sportovce za jejich výkony a vynaložené úsilí.

H. Čejková a H. Sejková