27. Zimní hry Českého hnutí Speciálních olympiád se uskutečnily ve dnech 13. - 19. ledna 2018 v Horní Malé Úpě v Krkonoších. Her se zúčastnilo 250 závodníků, členů doprovodu a organizátorů. Slavnostní zahájení proběhlo v neděli 14.1. v 17:00 hodin v areálu SKiMU. Zúčastnili se významní hosté, starosta Horní Malé Úpy Ing. Karel Engliš, čestný předseda ČHSO Vlastimil Harapes a patronka ČHSO Martina Dlabajová.

Soutěžilo se v běžeckých, alpských a snowboardových disciplínách.

Šest sportovců z našeho sportovního klubu (Světáci Tloskov) závodilo v běžeckém lyžování na tratích 500 m, 1000 m, 3000 m a ve štafetě 4x1 km. Celkem získali 5 zlatých, 2 stříbrné a 3 bronzové medaile. Štafeta si doběhla pro zlatou medaili.

Počasí nám ukázalo všechny svoje tváře od slunečného počasí až po vánice, mlhy a vichřici. Sněhové podmínky pro běžecké lyžování byly velmi dobré. Naši sportovci se zúčastnili speciálního programu „Zdravý sportovec“, kdy byla testována rovnováha, kloubní rozsahy, krevní tlak, pulz, váha atd.  Naši sportovci si ve volném čase zahráli bowling. Večery účastníkům olympiády vyplnily diskotéky a trenérům 2 porady.

CSS Tloskov podpořilo sportovce poskytnutím dopravy a úhradou poloviny nákladů za dopravu. Sdružení Sport z. s. finančně podpořilo sportovce úhradou druhé poloviny nákladů za dopravu, pronájem bowlingu a občerstvení jako „odměnu“ za  výkony a vynaložené úsilí.

H. Čejková a H. Sejková